Noc amerykańska

Noc amerykańska

W nocy z dnia 24 na 25 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kielnie miało miejsce ciekawe wydarzenie edukacyjne, a mianowicie Noc Amerykańska. W nocnym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI i VII oraz gimnazjaliści będący uczestnikami projektu 3.2.1 Start.

 W szkole spotkaliśmy się o godzinie 17:00, po czym przystąpiliśmy do przygotowań, by nasza noc była prawdziwie amerykańska – zaczęliśmy od kolacji. Jak można się domyślić były hot dogi, sałatki i popcorn. Po wspólnym posiłku  podzieliliśmy się na 3 grupy. Tego wieczoru czekały na nas quizy, zabawa w tłumaczy, wcielanie się w rolę piosenkarzy. Naszą małą podróż po amerykańskiej kulturze i tradycji zaczęliśmy od quizu. Każda z grup  przygotowała 10 pytań dla przeciwnych drużyn, a dotyczyły one zagadnień historycznych, geograficznych oraz kultury obu Ameryk. Konkurs ten był nie tylko świetnym sprawdzeniem naszej dotychczasowej wiedzy, ale również znakomitą metodą poszerzenia jej o ciekawostki, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Kolejnym punktem naszej imprezy była dyskoteka, w trakcie której towarzyszyła nam wyłącznie amerykańska muzyka. Zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo kultura zza oceanu towarzyszy nam w życiu codziennym. Później tłumaczyliśmy piosenki (wybraliśmy te świąteczne, czując już zimowy klimat), a następnie śpiewaliśmy je na forum. Po wspólnym wesołym tłumaczeniu i karaoke udaliśmy się do swoich sal, by obejrzeć wybrane filmy. Nie musimy już chyba dodawać, że amerykańskie.

Po nocnych atrakcjach wszyscy poszliśmy spać. Następnego dnia, gdy już odpoczęliśmy, nadszedł czas na amerykańskie śniadanie. Nie mogło zabraknąć toastów i gofrów. W trakcie śniadania, w sobotni poranek, niespodziewanie odwiedzili nas młodsi uczestnicy projektu 3.2.1, zaprosiliśmy ich na wspólny poczęstunek. Po zakończeniu nadszedł czas sprzątania.

Noc amerykańska była bardzo pouczającym doświadczeniem, ale co najważniejsze – również zabawnym, bo świetnie się przy tym bawiliśmy. Byłoby wspaniale powtórzyć tę przygodę.

 

Alicja Szenk, Rozalia Riegel- uczennice z klasy VIISkip to content