AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”

26 kwietnia 2018 r., po raz kolejny, nasi uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.

W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie całej szkoły. Klasy gimnazjalne własnoręcznie przygotowały papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję, które później wręczali nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom odwiedzającym szkołę, przypominając o rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Została również wykonana gazetka przybliżająca wszystkim cele akcji.

Uczniowie klasy szóstej i gimnazjalnej obejrzeli film: „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. W szkole podstawowej nauczyciele przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów.

 

Aleksandra Golik

 Skip to content