Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020 mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Z satysfakcją pragniemy poinformować, że nasza szkoła jest jedną z dwóch w gminie zakwalifikowaną do projektu.

Celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzenie kreatywności i promowanie współpracy zespołowej w ramach zajęć informatycznych. CMI umożliwia uczestnikom zajęcia pozalekcyjne, udział w zawodach algorytmicznych i projektowych, co na pewno będzie dodatkowo motywować uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Zachęcamy uczniów klas IV i V, którzy lubią projektować w Scratchu czy w Baltim do udziału w zajęciach koła. Tworzenie własnych programów i gier to świetna okazja do ćwiczenia logicznego myślenia. Zajęcia będą się odbywać w grupie 8-15 osób.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to ogólnopolski projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

Informacje i zapisy: Natalia Rybak, Aleksandra GolikSkip to content