Coode Week 2018

Coode Week 2018

Polska od kilku lat szaleje na punkcie kodowania. W 2016 r. w ramach Code Week na terenie naszego kraju odbyło się niemal pięć tysięcy wydarzeń. Dzięki temu zdobyliśmy drugie miejsce w Europie! W 2017 r. wielkie święto kodowania cieszyło się nie mniejszą popularnością – 4856 wydarzeń związanych z kodowaniem.
Umiejętność programowania to umiejętność przyszłości. Ważne, by społeczeństwo korzystało z dóbr cyfrowego świata świadomie i bezpiecznie. Dlatego też naukę programowania warto zacząć od najmłodszych lat. Chcemy przekonać dzieci i młodzież z naszej szkoły do rozpoczęcia nauki kodowania. Code Week był jednym z przystanków w drodze, którą nasza szkoła ma zamiar podążać, by wzmocnić kompetencje cyfrowe naszych najmłodszych uczniów.
Szaleństwo programowania rozprzestrzeniło się po całej naszej szkole dzięki zaangażowaniu pań: Aleksandry Golik, Natalii Rybak oraz Moniki Richert. Na licznych zajęciach dzieci kodowały w sposób analogowy na macie, programowały trasę dla Ozobotów,  pisały pierwsze skrypty w pracowni komputerowej oraz na tabletach.
Dziękuję wszystkim nauczycielom zaangażowanym w akcję za pomoc w przeprowadzeniu lekcji kodowania i programowania. Byliśmy jedyną szkołą w gminie, która zaistniała na mapie wydarzeń Code Week 2018.
Anna Mischka


Skip to content