DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kochani, dziś okazja rzadka – mamy Dzień Babci oraz Dziadka…

To właśnie z myślą o nich przedszkolaki Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie już od kilkunastu dni uczyły się piosenek i wierszyków, które z bijącym sercem mogły im przedstawić 22 stycznia. Tremę trudno było ukryć. Jednak urok osobisty występujących dzieci bez dwóch zdań powalił na kolana wszystkich zgromadzonych!

Z uwagi na dużą liczbę dzieci świętowaliśmy w dwóch turach. O 9.00 wystąpili uczniowie oddziałów integracyjnych (OA i OB) a o 11.00 ich rówieśnicy z budynku „małej szkoły”, czyli klasy: OC i OD. Obie grupy przedstawiły zupełnie odmienny repertuar, niemniej jednak każdy spisał się na medal!

Klasy integracyjne rozpoczęły swój występ, „wjeżdżając” na salę z piosenką „pociąg krasnoludków”, następnie przywitały gości wierszykiem, machając własnoręcznie zrobionymi pomponami. Wraz z kolejnym punktem programu wnuki trzymały asa w rękawie! Wybrane babcie zostały zaproszone na scenę do tańca boogie-woogie, wywołując nie lada poruszenie na sali:). Po kolejnych częściach występu wnuki rozdały swoim dziadkom upominki.

Nadszedł też czas na najmilszą część spotkania, czyli słodki poczęstunek w towarzystwie babci i dziadka.

Przedszkolaki grupy OC i OD zaskoczyły wszystkich pięknym polonezem, po którym kolejno w czteroosobowych podgrupach mogli się zaprezentować mali recytatorzy. Po wierszykach i piosenkach zatańczyli z pomponami, robiąc oszałamiające wrażenie. Gdy czas występów dobiegł końca rozdano upominki i można już było wtulać się bez ograniczeń w ramiona babci i dziadka, osładzając swój żywot pysznym ciastem.

Trzeba przyznać, że opanowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wspaniałych mam, które zechciały poświęcić swój wolny czas, by przygotować nakrycia, poczęstunek i zająć się obsługą zgromadzonych gości, za co serdecznie dziękujemy!

Jowita RohdeSkip to content