Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

Dnia 16.10.2015 r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona – uroczystości poświęconej Bohaterom Westerplatte. Z tej okazji uczniowie przygotowali apel nawiązujący do wydarzeń z 1939 r. oraz oddali hołd pamięci poległym żołnierzom. Ponadto przedstawili w formie prezentacji wywiady z uczniami naszej szkoły na temat Patrona.

Tego dnia zostały rozstrzygnięte konkursy. Pierwszy z nich był historyczny i wymagała znajomości faktów dotyczących Patrona. Jego laureatami zostali:

I miejsce: Mateusz Szymański z kl. V b

II miejsce: Dominika Bistroń z kl. IV a

III miejsce: Dawid Bieszk z kl. IV b

 

Kolejny konkurs, plastyczny, nosił tytuł „Zaczęło się na Westerplatte”. Jego zwycięzcy zostali wyłonieni na każdym poziomie klas I-III. Byli to:

Wojciech Wittstock z kl. I a

Weronika Niklas z kl. II d

Patrycja Kwiatkowska z kl. III a

 

Swój udział w uczczeniu Dnia Patrona mieli także absolwenci Szkoły Podstawowej – obecni gimnazjaliści. Wzięli oni udział w konkursie polegającym na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt.: „Westerplatte”. Zwycięzcami byli:

I miejsce: Piotr Mielewczyk z kl. III b

II miejsce: Martyna Kalkowska z kl. III a

III miejsce: Anna Banaszek i Paulina Paczoska z kl. III a

 

Prace laureatów zostały przez nich zaprezentowane młodszym kolegom podczas apelu. Zwycięzcy konkursu plastycznego oraz historycznego otrzymali dyplomy, książki oraz słodycze, natomiast gimnazjaliści bilety do kina. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 

Dzień Patrona był cenną lekcją historii, mającą na celu wskazać naszym uczniom dobre wzorce postępowania. Z pewnością zagości on na stałe w kalendarzu imprez szkolnych.

W tym roku szkolnym został on przygotowany przez panią Danutę Miotke i Aleksandrę Golik.

 

Sylwia Holk-Łebińska

 

 Skip to content