Gminny Konkurs Historyczny ” Drogi do wolności”

Gminny Konkurs Historyczny ” Drogi do wolności”

Dzięki historii zdobywamy wiedzę o świecie, poznajemy jego przeszłość. Cieszy fakt, że są uczniowie, którzy zdobywają wiedzę historyczną z pasją i dzielą się nią, uczestnicząc w historycznych konkursach.

Gminny Konkurs Historyczny ” Drogi do wolności” z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się 9 listopada 2018 r. i został zorganizowany przez nauczycieli historii Szkoły Podstawowej w Kielnie. Konkurs przyjął formę podobną do popularnego turnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy odpowiadali na konkursowe pytania w trzech rundach, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Rywalizacja była bardzo wyrównana i niezwykle zacięta. Nawet brak prądu nie przeszkodził w prawidłowym i emocjonującym przebiegu konkursu.

Po pięknej walce nagrody otrzymali:

  • w kategorii klas IV – VI :

I miejsce – Jan Skrzyński – SP Kielno

II miejsce – Oliwier Miotke – SP Łebno

III miejsce – Franciszek Wandtke – ZS Szemud

  • w kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Dominika Miotke – SP Łebno

II miejsce – Jan Jakubowski – SP Bojano

III miejsce – Jakub Matuszewski – SP Kielno

Wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy dodatkowe zaproszenia na uroczystą Wieczornicę, by tam w wyjątkowej atmosferze otrzymać zasłużone nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie, za odwagę i za chęci zdobywania wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski.

                                                     Nauczyciele historii

 Skip to content