Grudzień upłynął nam na ciekawych wyjazdach organizowanych w ramach Projektu 3.2.1. Start. Podnosimy jakość Edukacji w Gminie Szemud -„Przyroda z eksperymentem”.

Grudzień upłynął nam na ciekawych wyjazdach organizowanych w ramach Projektu 3.2.1. Start. Podnosimy jakość Edukacji w Gminie Szemud -„Przyroda z eksperymentem”.

Wyjazd do Akwarium w Gdyni

05.12.2017 r. uczniowie Projektu z klas I-III  uczestniczyli w wycieczce do Akwarium w Gdyni. W tym dniu odbyły się zajęcia, na których dzieci przez mikroskop obserwowały życie rozwijające się w morskiej głębinie. Przekonały się, że jest tam dużo organizmów żywych, których nie da się dostrzec gołym okiem. Następnie dzieci oglądały akwaria z żywymi rybami z różnych stron świata. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe rybki, które sprowadzone zostały z ciepłych mórz.

Wyjazd do Centrum Eksperymentu w Gdyni

13.12.2017 r. uczniowie wybrali się do Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne „Witaminowy koktajl”, na których dzieci  przeprowadzały doświadczenia. Za pomocą probówek, wcześniej przygotowanych  substancji i odczynników sprawdzali rozpuszczalność witamin.

Następnie uczniowie samodzielnie zwiedzali poszczególne stanowiska:  styl życia, profilaktykapierwsza pomoc i inne, mogli w praktyczny sposób przećwiczyć poszczególne umiejętności, których znajomość jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko: „Odpowiedzialny kierowca” – symulator jazdy samochodem, który umożliwiał uczniom odczuć negatywne skutki jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Uczniowie  bawiąc się zdobyli dużą wiedzę z zakresu fizyki  oraz innych dziedzin nauki. Różnorodność stanowisk spowodowała, że uczniowie nie nudzili się ani przez chwilę.

 

 Skip to content