Jasełka

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku. Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 3c pod opieką p. Aleksandry Stubba oraz księdza Michała Bielana, Jasełka, które zostały przedstawione 22.12.2016 roku.

O wyznaczonych  godzinach wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną. Od razu oczom widzów ukazała się  przepiękna scenografia. Na pierwszym planie widniała szopka z migającymi światełkami na znak narodzenia Chrystusa, a w dalszej części widać było choinki, zwierzęta, gwiazdę betlejemską. Wszyscy byli  zachwyceni. Uroku dodawały żywe choinki, sianko, pęki słomy oraz imitacja ogniska, przy którym siedzieli pastuszkowie.

Uroczystość rozpoczęła się dźwiękami gry na cymbałkach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Następnie uczniowie w specjalnie przygotowanych wraz z rodzicami kostiumach w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili obrazy narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Archanioł Gabriel, anioł Zwiastun, aniołki, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu aniołków oraz chóru szkolnego pod opieką p. Grażyny Grabińskiej. Na zakończenie uczniowie klasy 3c złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie. Uczniowie, nauczyciele oraz  zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani wicedyrektor S. Telepko podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a na zakończenie uroczystości zaprosiła do wspólnego odśpiewania  kolędy.

Przedstawienie było wyjątkowe – pozostanie w pamięci na długo. Na kolejne już  czekamy z niecierpliwością.

 

Aleksandra Stubba

wychowawczyni III c SPSkip to content