Młodzież ze szkoły podstawowej również zwiedziła Ergo Arenę w Gdańsku

Młodzież ze szkoły podstawowej również zwiedziła Ergo Arenę w Gdańsku

5 marca 2018 r. wzięliśmy udział w wycieczce organizowanej w ramach Projektu 3.2.1 Start! Około godziny 14.00 wyruszyliśmy w podróż do Ergo Areny. Nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, ilu ciekawych rzeczy dowiemy się na temat tego miejsca. Na początku windą wjechaliśmy aż na piąte piętro. Tam zaproszono nas na trybuny, gdzie ku naszemu przerażeniu było ciemno. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, gdzie jesteśmy, dopiero po włączeniu świateł nasze oczy dostrzegły ogromną przestrzeń.

Dowiedzieliśmy się, że Ergo Arena jest jedną z największych hal sportowych w Polsce. W kolejnym miejscu mogliśmy się poczuć naprawdę wyjątkowi- zabrano nas do loży VIP. Było tam tak wygodnie, że niektórzy z nas nie chcieli wracać do autokaru. Jednak największą atrakcją było zwiedzanie szatni sportowców. Poznaliśmy ich sekret na szybką regenerację po kilkugodzinnym treningu – kilka chwil spędzonych w koszu pełnym kostek lodu. Mieliśmy też możliwość obserwować trening siatkówki.

Podczas wycieczki nie tylko dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat obiektu, ale mieliśmy też okazję poćwiczyć liczebniki i nazwy dyscyplin sportowych – oczywiście w języku angielskim.

                                                                                                      Ludwika Krause – OczkSkip to content