NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli wreszcie znów pojawiła się na mapie. Jest to data, która dla Polaków jest datą wyzwolenia z niewoli. Czcijmy ją więc szczerze, wspominając tych, którzy zginęli za Polskę.

W środę 12 listopada nasze szkolne korytarze zapełniły się odświętnie ubranymi uczniami. Nauczyciele również nie pozostali „w tyle”  i wyglądali bardzo uroczyście.  Niby zwykły dzień, a jednak inny niż wszystkie. Tego bowiem dnia  obchodziliśmy  Święta Niepodległości. Jednak nie tylko stroje podkreślały wagę uroczystości. Wszyscy wzięliśmy udział  w akademii przygotowanej przez panią Felicję Radziak. Wysłuchaliśmy krótkiego, wprowadzenia pani dyrektor i wspólnie obejrzeliśmy film – wspomnienie o trudnych okolicznościach odzyskiwania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Następnie przy akompaniamencie pianina (pani Grażyna Drabińska) odśpiewaliśmy kilka poruszających serca pieśni patriotycznych. Mimo że może nie wszyscy doceniali powagę chwili, uroczystość wypadła nieźle.

 

Święto Niepodległości Polski powinno być ważne dla każdego Polaka, gdyż to właśnie wtedy nasz kraj odrodził się na nowo, nie powinniśmy zapominać o ludziach, którym tę wolność zawdzięczamy.

 

Dorota Kamińska kl. VI B

                                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                     Skip to content