POLA NADZIEI W KIELNIE – ROŚNIE NASZ KLOMB – ROSNĄ NASZE SERCA!

POLA NADZIEI W KIELNIE – ROŚNIE NASZ KLOMB – ROSNĄ NASZE SERCA!

15 kwietnia 2016 r. klasa III b Szkoły Podstawowej w Kielnie kolejny raz wzięła udział w sadzeniu żonkili. Systematycznie od kilku lat uczniowie wraz z nauczycielkami powiększają klomb w kształcie serca, sadząc te wiosenne kwiaty, będące symbolem kruchego życia, którego chroni się w hospicjach. Towarzyszą temu wydarzeniu rozmowy na temat opieki nad osobami chorymi na chorobę nowotworową, czym są hospicja, kto w nich przebywa i dlaczego.

Sadzenie żonkili poprzedza akcję „Pola Nadziei”, która również i w tym roku odbędzie się na terenie Kielna i innych parafii gminy Szemud w dniu 24 kwietnia.  Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby nowotworowej. Pomimo tego, że pobyt pacjentów w hospicjach jest finansowany przez NFZ, to w rzeczywistości przekazywane środki pokrywają jedynie 2/3 kosztów. Każda kwota wrzucona do puszki jest wsparciem i pomocą, nie tylko finansową, jest także ważnym gestem mówiącym: „ nie jesteście sami, chcemy pomóc”. Każdy ofiarodawca otrzymuje kwiat żonkila, który jest symbolem delikatnego życia pacjentów przebywających w hospicjach.

Wolontariuszy w żółtych koszulkach, kwestujących na rzecz hospicjów będzie można spotkać w okolicach kościołów w niedzielę 24 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału! Razem możemy mieć wpływ na poprawę jakości pobytu pacjentów w placówkach hospicyjnych.

 

Katarzyna Palmowska

 Skip to content