ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W poniedziałek 1 września 2014 r. o godzinie 11.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Po wakacyjnym wypoczynku nadszedł czas na dalszą naukę. Tradycyjnie dzień rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha. W liturgii Mszy św. czynny udział wzięli przedstawiciele społeczności szkolnej. Następnie wszyscy zebrali się na holu głównym, by oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Po wprowadzeniu sztandaru oddano hołd ofiarom II wojny światowej.  Podczas uroczystości nawiązaliśmy do 1 września 1939 roku, kiedy uczniowie nie mieli przywileju nauki. Krótki wstęp artystyczny przedstawili uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Marioli Kozakow, którzy m.in. przygotowali recytację wierszy: Antoniego Słonimskiego ,,Alarm” i Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”. Całość dopełniono efektami graficznymi i dźwiękowymi. Kamila przypomniała jak ważną datą w historii Polski jest dzień 1 września i jak wielkim darem jest Wolność.

Uroczystość podsumowała pani dyrektor Joanna Kułaga, która  przekazała istotne informacje o szkole i życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Uczniowie usłyszeli wiele słów mobilizujących do nauki. Na koniec uroczystości  przestawieni zostali wychowawcy wszystkich klas.

W nadchodzącym roku szkolnym wszystkim uczniom życzę dobrych wyników a gimnazjalistom klas trzecich dojrzałych decyzji i mądrych wyborów!

                                                                                                                                  Sławomir Jabłonkowski

uczeń III A GIMSkip to content