ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW ROK SZKOLNY 2014/2015

Dnia 4.09.2014 w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów w historycznym miejscu – na Westerplatte.

O godzinie 8.30 dwa autokary z uczniami i wychowawcami wyruszyły do Gdańska. Za nimi podążyli przejęci rodzice. Na miejscu przywitali nas członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej z Westerplatte. Na początku grupa udała się na mały cmentarz, gdzie delegacja, w skład której wchodziła pani dyrektor Joanna Kułaga oraz pani wicedyrektor Stefania Telepko złożyła wiązankę kwiatów. Minutą ciszy uczczono pamięć bohaterów.

Następnie wszyscy udaliśmy się pod pomnik Bohaterów Westerplatte, gdzie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.

Po złożonym ślubowaniu dzieci otrzymały legitymacje szkolne. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci zostały podzielone na grupy i wraz z członkami Grupy Rekonstrukcyjnej zwiedzili historyczne miejsca na Westerplatte, takie jak wartownie.

Po zwiedzaniu na wszystkich czekała gorąca, wojskowa grochówka z prawdziwej polowej kuchni.

Na koniec wszystkich czekała niespodzianka – drobne prezenty od rodziców. Każdy uczeń dostał miniaturkę pomnika z Westerplatte.

Cała uroczystość była bardzo wzruszająca. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała pogoda. Było to piękne przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i wychowawców.

Katarzyna UrbaniakSkip to content