Święto Niepodległości – uroczyste obchody

Święto Niepodległości – uroczyste obchody

9 listopada 2016 r. w naszej szkole czciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości. Jest to patriotyczne święto, którego obchody na stałe wpisane są w kalendarz pracy szkoły. W tym roku panie uczące historii – pani Felicja Radziak i pani Aleksandra Golik przygotowały wraz z chórem i panią Grażyną Drabińską piękny koncert pieśni patriotycznych. Występowali również soliści, ale nie tylko – w starszych klasach wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę. Czuliśmy się bardzo uroczyście. Nie zabrakło tła historycznego. Dzięki prezentacji multimedialnej pani Aleksandry Golik przypomnieliśmy sobie zarys historii Polski do roku 1918.

W drugiej części uroczystości zawitała do nas grupa rekonstrukcyjna „Leib Huzarów” z Pomorza. Wzięliśmy udział w żywej lekcji historii. Zobaczyliśmy nie tylko zrekonstruowane mundury królewskiego pułku przybocznego z charakterystycznymi zdobieniami i emblematami, ale również broń i atrybuty żołnierskie z przełomu XIX i XX wieku.

W dniu 11 listopada reprezentanci naszej szkoły pobiegli w sztafecie organizowanej przez Gminę Szemud „Bieg dla Niepodległej”. Uczniowie wraz z panią Stefanią Telepko uczestniczyli również w uroczystej mszy świętej w Szemudzie.Skip to content