TURNIEJ EKOLOGICZNY 2015

Dnia 21 maja, jak co roku, w Gimnazjum w Szemudzie odbywał się Turniej Ekologiczny pod hasłem „Ekologia w nas -żyje cały czas”. Tradycyjnie, grupy uczniów  z gimnazjum i szkoły podstawowej brały udział w tym turnieju. Przygotowania do turnieju przebiegały w miłej, twórczej atmosferze.

Dużo radości sprawiła nam artystyczna część przygotowań. Nie znaczy to, że ekologię traktujemy niepoważnie. Zdajemy sobie sprawę, że to my i nasze dzieci zapłacimy za ewentualne szkody w otaczającym nas środowisku. Przykro nam stwierdzić, że dorośli mają mniejszą świadomość ekologiczną, a my młodzi nie zawsze możemy na nich skutecznie wpłynąć. Wierzymy, że nasza intensywna edukacja ekologiczna w szkole, w przyszłości poprawi stan naszego najbliższego środowiska. Nie jest dla nas istotny ranking naszych zespołów. Obserwując występy innych grup  nieźle się bawimy i poznajemy rówieśników.

Przy okazji apelujemy do wszystkich – Dbajmy o wodę, powietrze i piękno naszej małej ojczyzny Kaszub, którymi zachwycają się liczni turyści!
                                                                                                                                                                                   

   Młodzi Ekolodzy

 Skip to content