WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020 – KOŃCZYMY PRZED METĄ ….

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020 – KOŃCZYMY PRZED METĄ ….

Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs wieloetapowy polegający na przeczytaniu książki zaproponowanej przez organizatorów, którymi są, dla przypomnienia, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z partnerami, oraz napisaniu testu sprawdzającego znajomość przeczytanej książki. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział.

Na ten rok szkolny zaplanowano siedem etapów Maratonu, z których ostatni miał się odbyć w kwietniu.

W związku ze stanem epidemii oraz zawieszeniem zajęć szkolnych, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu tegorocznej edycji konkursu po szóstym etapie, przekazując do wiadomości aneks do regulaminu konkursu.

W dniu 12 maja 2020 r. Komisja Konkursowa opublikuje wyniki WMC i prześle drogą mailową imiona i nazwiska uczniów, którzy uzyskają tytuły laureatów, finalistów i wyróżnionych. Dyplomy dla uczniów nagrodzonych (czyli laureatów, finalistów i wyróżnionych) zostaną wysłane drogą pocztową na adres szkoły.

Uczniom naszej szkoły, którzy osiągnęli wysokie wyniki w rozgrywkach szkolnych, zostaną wręczone nagrody przy pierwszej możliwej okazji.

Serdecznie dziękuję za udział wszystkim uczniom, którzy brali udział w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, jak również nauczycielom i rodzicom za wsparcie, szczególnie za zaangażowanie i determinację w poszukiwaniu lektur, które nie zawsze były dostępne w szkolnej bibliotece.

Maraton dobiegł końca, ale przecież czytać można nadal. Może w naszych domowych biblioteczkach znajdzie się coś, co o tej pory pomijaliśmy? Mnóstwo atrakcyjnych pozycji wydawniczych, jak również imprez czytelniczych jest dostępnych on-line.

Zapraszam do kontaktu, gdyby ktoś potrzebował wsparcia w poszukiwaniach.

 

Katarzyna Palmowska

nauczyciel – bibliotekarz

biblioteka@spkielno.plSkip to content