Wolontariusze Puckiego Hospicjum ponownie będą kwestować na lokalnych cmentarzach.

Wolontariusze Puckiego Hospicjum ponownie będą kwestować na lokalnych cmentarzach.

Początek listopada to czas, kiedy myśli biegną szczególnie w stronę tych, którzy odeszli już z ziemskiego świata. 1 i 2 listopada obchodzone są uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Okres ten wiąże się z zadumą i tęsknotą za nieobecnymi już bliskimi, ale także z odwiedzaniem miejsc pochówku na cmentarzach. Wówczas pielęgnujemy pamięć o zmarłych poprzez szczególną dbałość o groby, dekorowanie ich kwiatami oraz płonącymi zniczami. Ten symboliczny płomień może nabrać jeszcze głębszego wymiaru dzięki Akcji Znicz organizowanej przez Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Blask znicza może połączyć dwa światy. Ten, do którego każdy z nas zmierza oraz ten, na którym jeszcze tyle mamy do zrobienia. W ubiegłym roku wprowadzone obostrzenia uniemożliwiły przeprowadzenie akcji. Tym razem, 1 i 2 listopada (a w Żarnowcu 31 października), na cmentarzach oraz przy kościołach i kaplicach znowu pojawi się żółty kolor koszulek wolontariuszy, kwestujących na rzecz Puckiego Hospicjum. Podobnie jak w poprzednich latach, po wrzuceniu dowolnej kwoty do hospicyjnych puszek, darczyńcy otrzymają symboliczny znicz, będący cegiełką na rzecz Podopiecznych dzieła śp. ks. Jana Kaczkowskiego.

Wolontariusze będą obecni na trzech puckich cmentarzach – Cmentarzu św. Jerzego, Cmentarzu nad Zatoką oraz Cmentarzu Parafialnym w godzinach od 8.00 do 19.00. Akcja prowadzona przez Puckie Hospicjum ma jednak o wiele większy zasięg, obejmuje nie tylko powiat pucki, ale także wejherowski. Kwestujący pojawią się m.in. w Wejherowie, Helu, Władysławowie, Mechowie, Żelistrzewie, Swarzewie, Łebczu, Wierzchucinie, Jastrzębiej Górze czy Krokowej.

Szczegółowa lista miejsc, w których będzie można spotkać wolontariuszy Puckiego Hospicjum:

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alternatywą dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na cmentarze, a chcieliby wesprzeć Akcję Znicz jest możliwość wpłacenia datku oraz zapalenie wirtualnego znicza na stronie internetowej www.zapalswiatelko.pl.  Skip to content