Wycieczka do Będomina

Wycieczka do Będomina

Pod koniec października 2018 r. wszystkie klasy czwarte wzięły udział w wycieczce do Będomina. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tego dnia ranek przywitał nas deszczem i silnym wiatrem. W związku z tym musieliśmy zrezygnować  z planowanego ogniska. Pojechaliśmy więc do Muzeum Ziemi Kościerskiej. Tam poznaliśmy historię Kościerzyny. Następnym punktem wycieczki był Skansen Starych Parowozów. Niestety z uwagi na pogodę nie mogliśmy zobaczyć wszystkich eksponatów. Na koniec pojechaliśmy do Będomina. W Muzeum Hymnu Narodowego pani przewodnik przybliżyła nam postać Józefa Wybickiego. Poznaliśmy historię „Mazurka Dąbrowskiego”. Mogliśmy też zobaczyć, jak wyglądały wnętrza dworów szlacheckich z przełomu XVIII i XIX wieku. Zwiedzanie muzeum zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu.

Cieszymy się, że mogliśmy zwiedzić to jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego. Była to niezapomniana lekcja historii, w czasie której utrwaliliśmy narodową tradycję i symbole.

                                                                                                          Aldona Brzezowska-WanatSkip to content