Z WIZYTĄ W PUCKIM HOSPICJUM

Z WIZYTĄ W PUCKIM HOSPICJUM

Czasami zastanawiam się, kto więcej ma radości z prezentów – ten, który je otrzymuje, a może ten, który daje? Przed nami czas dawania i otrzymywania, więc może warto pomyśleć o tym przez chwilę.

 

Naszym prezentem dla pacjentów puckiego hospicjum był skromny program artystyczny – skecz w języku kaszubskim, w wykonaniu wolontariuszy z kl. III A i B gimnazjum oraz skecz w wykonaniu uczniów kl. I A gimnazjum. Już same przygotowania dostarczyły wszystkim zaangażowanym wiele pozytywnych emocji – „robimy coś razem, dla tych, którzy długotrwane chorują, cierpią, są smutni …, dajmy im trochę radości w prezencie” .

Znaczącą rolę odegrał styropianowy krzak, który okazał się niezbędnym elementem scenografii, ale mało wdzięcznym towarzyszem podróży, a podróżowaliśmy PKS-em :)

Nasz występ wywołał wiele uśmiechów na twarzach pacjentów, ich gości i personelu. Niektórzy bardzo żywo reagowali i włączali się spontanicznie, komentując to, co działo się na prowizorycznie zorganizowanej scenie.

Wszyscy doświadczyliśmy realności słów wypowiedzianych przez hospicyjnego psychologa – „to wy wszyscy dzisiaj jesteście lekarzami, bo przynosicie najlepsze lekarstwo – radość i śmiech”.

Oto treść maila, którego przesłała p. Mikulska – hospicyjny psycholog

 

Dzień dobry Pani Katarzyno!

Raz jeszcze dziękujemy za Waszą wizytę w naszym hospicjum. Daliście
ogrom radości i sporą dawkę dobrego humoru naszym pacjentom, gościom
i nam – personelowi. To są bezcenne chwile.

Raz jeszcze dziękujemy i do zobaczenia następnym razem :)

Magdalena Mikulska
psycholog/koordynator wolontariatu

 

Ja również ogromnie dziękuję wszystkim zaangażowanym – młodzieży i nauczycielom.

Wiem, że wspomnienia w tego wyjazdu zostaną w nas na stałe. Już teraz jesteśmy zachęceni, żeby przyjechać z wizytą kolejny raz.

 

Katarzyna Palmowska

opiekun Szkolnego Klubu WolontariuszaSkip to content