Szkoła współcześnie

TU I TERAZ

Szkoły są po to, żeby było łatwiej żyć.

Edward Stachura

SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KIELNIE

HYMN SZKOŁY

Żyj młodzieży, żyj beztrosko, bo radości powód masz. 

W dni słoneczne czy pochmurne, nad jeziorem wita nas.

Już nie nowa nasza szkoła, przecież szybko mija czas. 

W niej dorasta młodzież zdrowa, wzorem wielkich ludzi mas.

Chcemy wspólnie, swym wysiłkiem z jej imieniem iść przez świat.

Bohaterów Westerplatte, pracą swą wypełniać czas.

KILKA SŁÓW O NAS …

Budynek Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi znajduje się w Kielnie przy ul. Szkolnej 4 – jej główny gmach oraz przy ulicy Oliwskiej, tzw. Mała Szkoła, w której odbywają się zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej dwóch oddziałów. Od 2008 roku główna siedziba szkoły posiada obecny kształt z obszernymi salami, przestronnym zapleczem, nowymi szatniami dla wszystkich uczniów, parkingiem oraz podjazdem dla uczniów niepełnosprawnych.

Budynek posiada dwie kondygnacje, w których wyodrębniono trzy przestrzenie: wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną, klasy IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Na parterze, oprócz sal lekcyjnych, znajdują się szatnie, pokój nauczycielski, pokój kierownika świetlicy, gabinet pedagoga szkolnego, biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna oraz toalety, w tym specjalnie dostosowana dla uczniów niepełnosprawnych.

Na pierwszym piętrze mieszczą się sale lekcyjne oraz gabinet dyrektora szkół, sekretariat, pokój wicedyrektorów, gabinet psychologa. Jest wyodrębniona większa przestrzeń na korytarzu zwana „rozetą”, która wyposażona w ławeczki stanowi miejsce odpoczynku na przerwie. Znajdują się tu toalety dla uczniów i pracowników.

Sale lekcyjne są zmodernizowane i dostosowane do potrzeb uczniów. Posiadamy tablice multimedialne oraz ekrany z projektorami, pomoce dydaktyczne dla uczniów, dwie pracownie komputerowe wyposażone w odpowiedni sprzęt. Kolorowe i przyjazne klasy dla maluszków oraz świetlica wyposażone są w nowoczesne i funkcjonalne meble.

Osobna przestrzeń szkolna przeznaczona została na kotłownię i skład opału.

Szkoła jest wyposażona w windę, która ułatwia uczniom z ograniczoną możliwością chodzenia na swobodne poruszanie się po szkole.

Budynek spełnia wszelkie wymogi ppoż. Jest monitorowany, a dodatkowo nad bezpieczeństwem uczniów czuwa pani woźna, która kontroluje wejście do szkoły.

Obok szkoły znajduje się nowoczesny plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych podopiecznych oraz zewnętrzna siłownia, tzw. outdoor fitness center dla uczniów i nauczycieli.

W 2015 roku oddano do użytku nowe boisko do gier zespołowych. Inwestycja sfinansowana z budżetu gminy Szemud. Zapraszamy do galerii.

Obecnie z niecierpliwością oczekujemy na dokończenie rozbudowy szkoły oraz otwarcie nowej sali gimnastycznej wraz z basenem.

Skip to content