Tydzień Uważności w naszej szkole!

Tydzień Uważności w naszej szkole!

Już od 16 do 20 marca w wybranych klasach naszej szkoły realizujemy Ogólnopolski Tydzień Uważności w Szkole i Przedszkolu pod hasłem „MISJA: SKUPIENIE UWAGI!”.
To wyjątkowy czas, w którym uczymy się zatrzymywać na chwilę, oddychać spokojnie i kierować uwagę na to, co dzieje się tu i teraz. W świecie pełnym pośpiechu i bodźców chcemy pokazać dzieciom, że koncentrację i uważność można ćwiczyć tak jak mięśnie.
W tym tygodniu:
✨ nie będzie ocen,
✨ nie będzie prac domowych,
✨ nie będzie kartkówek ani sprawdzianów,
✨ każdego dnia poświęcimy kilka minut na ćwiczenia uważności,
✨ zatrzymamy się też na krótką „uważną pauzę”.
Działanie to wpisuje się w rozwijanie dobrostanu uczniów oraz kompetencji społeczno-emocjonalnych, które są ważnym elementem nowoczesnej edukacji i działań realizowanych w naszej szkole w ramach programu Erasmus+.
Przed nami tydzień pełen spokoju, skupienia i dobrych chwil 🌿
Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską.
Katarzyna Oleszczuk
Olga Pranczk
Angelika Formella


Skip to content