DO NAS NALEŻY TYTUŁ MISTRZÓW GMINY w PIŁCE NOŻNEJ

Nasi sportowcy ze Szkoły Podstawowej 8 maja 2015r. uczestniczyli na boisku Orlik w Szemudzie w eliminacjach gminnych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w mini piłce nożnej. Jechaliśmy jako faworyci, liczyliśmy na to, że podczas Gminnych Mistrzostw będzie pudło.

I tak się stało, zostaliśmy mistrzami !!!

Przedstawiciele ośmiu szkół podstawowych z terenu gminy z dużym sportowym zaangażowaniem uczestniczyli w sportowych zmaganiach. Zagraliśmy bardzo odważnie i to przyniosło optymistyczne rezultaty. Z racji wicemistrzostwa z roku ubiegłego byliśmy rozstawieni, ale w losowaniu trafiliśmy do tzw. „grupy śmierci”, gdzie były dwa bardzo silne zespoły: Łebno i Bojano. Wygraliśmy grupę z kompletem punktów i w półfinale trafiliśmy na bardzo dobrze predysponowaną drużynę z Koleczkowa. Po zaciętym meczu dostaliśmy się do finału. W finale pokonaliśmy Szemud. To wielka radość. Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Zostaliśmy mistrzami i podtrzymaliśmy dobrą tradycję szkoły, która od kilku lat w tej dyscyplinie sportu należy do ścisłej czołówki gminy. Za tydzień jedziemy na finały powiatowe. Uświadomiliśmy innym, że warto wierzyć w zwycięstwo.

Oto nasze wyniki:
Kielno-Łebno 1:0;
Kielno- Bojano 1:0;
Kielno-Częstkowo 3:0.

Półfinał: Kielno – Koleczkowo 2:1
Finał: Kielno – Szemud 3:0.

Zatem udał się nam rewanż. W roku 2014 w finale było 1:0 dla Szkoły Podstawowej z Szemuda.

W składzie drużyny, która zdobyła tytuł mistrzowski grali:

Dawid Hopa, Adrian Halman, Kacper Puzio, Józio Apostel, Patryk Grablowski, Łukasz Bieszk, Jerzy Kosmowski, Kacper Ladmann, Kacper Zieman, Jan Procner.

Chłopcy, dziękuję za piękną postawę na boisku!

Waldemar Kozakow

 Skip to content