DO NAS NALEŻY TYTUŁ MISTRZÓW GMINY w PIŁCE NOŻNEJ

Nasi sportowcy ze Szkoły Podstawowej 8 maja 2015r. uczestniczyli na boisku Orlik w Szemudzie w eliminacjach gminnych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w mini piłce nożnej. Jechaliśmy jako faworyci, liczyliśmy na to, że podczas Gminnych Mistrzostw będzie pudło.

I tak się stało, zostaliśmy mistrzami !!!

Przedstawiciele ośmiu szkół podstawowych z terenu gminy z dużym sportowym zaangażowaniem uczestniczyli w sportowych zmaganiach. Zagraliśmy bardzo odważnie i to przyniosło optymistyczne rezultaty. Z racji wicemistrzostwa z roku ubiegłego byliśmy rozstawieni, ale w losowaniu trafiliśmy do tzw. „grupy śmierci”, gdzie były dwa bardzo silne zespoły: Łebno i Bojano. Wygraliśmy grupę z kompletem punktów i w półfinale trafiliśmy na bardzo dobrze predysponowaną drużynę z Koleczkowa. Po zaciętym meczu dostaliśmy się do finału. W finale pokonaliśmy Szemud. To wielka radość. Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Zostaliśmy mistrzami i podtrzymaliśmy dobrą tradycję szkoły, która od kilku lat w tej dyscyplinie sportu należy do ścisłej czołówki gminy. Za tydzień jedziemy na finały powiatowe. Uświadomiliśmy innym, że warto wierzyć w zwycięstwo.

Oto nasze wyniki:
Kielno-Łebno 1:0;
Kielno- Bojano 1:0;
Kielno-Częstkowo 3:0.

Półfinał: Kielno – Koleczkowo 2:1
Finał: Kielno – Szemud 3:0.

Zatem udał się nam rewanż. W roku 2014 w finale było 1:0 dla Szkoły Podstawowej z Szemuda.

W składzie drużyny, która zdobyła tytuł mistrzowski grali:

Dawid Hopa, Adrian Halman, Kacper Puzio, Józio Apostel, Patryk Grablowski, Łukasz Bieszk, Jerzy Kosmowski, Kacper Ladmann, Kacper Zieman, Jan Procner.

Chłopcy, dziękuję za piękną postawę na boisku!

Waldemar Kozakow