DZIEŃ INTEGRACJI

12 marca drzwi naszej szkoły po raz kolejny stały otworem do późnych godzin popołudniowych. Tym razem naszymi gośćmi były dzieci z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie. Zaproszenie skierowano zarówno do rodziców dzieci, które uczą się w naszej szkole, jak i gości z zewnątrz.

Spotkanie rozpoczęła obserwacja lekcji języka polskiego w piątej klasie integracyjnej. W tym czasie „maluchy” znajdowały się pod opieką nauczycielek w sali gimnastycznej, gdzie miały okazję do zabawy z chustą animacyjną.

Po powrocie rodziców każda rodzina otrzymała kartę, na której zdobywała punkty za wykonane zadania. W sali nr 1 rozwiązywano zagadki i układano puzzle. Następnie rodzic dokładał wszelkich starań, by stworzyć bociana z pociętych elementów, co nie było takie łatwe z zawiązanymi oczami… Rolą dziecka było udzielanie właściwych instrukcji słownych. Prac, które powstały nie powstydziłby się sam Picasso!

Sala nr 2, na co dzień służąca do pracy logopedycznej lub rewalidacyjnej, tego dnia zamieniła się w mini ogród botaniczny. Czekały tu doniczki, ziemia, hiacynty, które aż prosiły by je zasadzić i zabrać ze sobą.

W kolejnej sali można było udać się na małe co nie co. Dzieci szykowały swoim rodzicom ciepłe kanapki.

Ostatnim zadaniem dla tatusiów było prasowanie, a dla mam – czas na relaks, czyli ułożenie fryzur przez dziecko.

Po zakończeniu konkursów każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Spotkanie okazało się ciekawą formą budowania partnerskich relacji nauczyciel – rodzic, na czym bardzo zależy naszej szkole. Podczas konkursów rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami o swoich pociechach oraz poznać się wzajemnie z nieco innej, mniej oficjalnej strony.

Po szerokich uśmiechach naszych milusińskich mogliśmy wnioskować, że impreza była udana!

Jowita Rohde

Dziękujemy Rodzicom za aktywny udział oraz Nauczycielom za wspaniałą organizację imprezy.

Zapraszamy do galerii…Skip to content