DZIEŃ MATEMATYKI

Matematyka jest kluczem do nauki,którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić…

19 marca 2015 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki. Celem i głównym założeniem imprezy była popularyzacja logicznego myślenia. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już wcześniej – zaprojektowali i wykonali plakaty pod hasłem: „Matematyka jest wszędzie”. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać podczas uroczystości. Plakatów było mnóstwo, wiele wykonano starannie i ciekawymi technikami. Najlepsze prace zostaną wysłane na konkurs wojewódzki.

Na wszystkich przerwach uczniowie licznie odwiedzali stanowiska z łamigłówkami logicznymi. Każdy mógł spróbować swoich sił  w układankach zapałczanych, w sudoku, budowaniu mostów i układaniu sześcianów.

W tym dniu odbył się także coroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.

Na koniec reprezentacje klas wzięły udział w turniejach:

  •  „Matematyka na luzie”- klasy IV-VI
  •  „Matematyka w różnych dziedzinach życia”- klasy gimnazjalne

I miejsce zdobyli uczniowie klasy VI c oraz I a. Gratulacje!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom,którzy włączyli się do organizacji i udziału w konkursach. Szczególnie dziękujemy: Kamili Halman i Dalii Riegel z klasy IIIa, oraz Kindze Parchem oraz Arturowi Chrabkowskiemu z I b za pracę przy stanowiskach „Rusz głową”. Specjalne wyróżnienie  przyznajemy Kamili Bujała, która wykazała się dużą umiejętnością w sudoku – od najłatwiejszych po super trudne.

Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze się bawili, a impreza na stałe wejdzie do szkolnego harmonogramu w przyszłych latach.

Nauczyciele matematyki Skip to content