NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ – PROJEKT 3.2.1. START ,,Poznajemy innych”- język angielski

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ – PROJEKT 3.2.1. START ,,Poznajemy innych”- język angielski

W maju 2017 r. nauczyciele języka angielskiego omawiali z uczniami zagadnienia związane z kulturą krajów anglojęzycznych. Tematyka mody w Wielkiej Brytanii skłoniła uczennice klas V i VI do wcielenia się w rolę  projektantów mody. Uczennice samodzielnie zaprojektowały, a następnie wykonały własne stylizacje. Każda z nich mogła pochwalić się końcowym efektem pracy twórczej, zakładając lalkom samodzielnie uszyte stroje.

Kolejnym niezwykle trafionym pomysłem okazała się gra w baseball, ulubiony sport większości Amerykanów. Uczniowie klas V i VI poczuli ducha walki i rywalizacji, zacięcie walcząc o wygraną.

Bardzo miłym akcentem naszych “podróży” okazało się brytyjskie śniadanie. Przyszli absolwenci naszego gimnazjum mogli na chwilę przenieść siebie i nas, nauczycieli, do tradycyjnego brytyjskiego domu, w którym można rozkoszować się zapachem świeżo usmażonych jajek i tostów z dżemem.

Udana zabawa połączona z poznawaniem nowego słownictwa, nowych konstrukcji gramatycznych i utrwalaniem wiedzy zdobytej wcześniej to recepta na rozwijanie kompetencji językowych naszych uczniów.

 

Bernadeta Kak

Ewa Flis-Gudalewicz

Paulina Karwowska-Dawid



Skip to content