POMORZE NA MORZE – REJS KLAS VI-tych ZAWISZĄ CZARNYM

W dniu 18 września 2014 roku wraz  z moimi koleżankami i kolegami ze Szkoły w Kielnie wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę w ramach projektu „Pomorze na morze”. Wyprawa rozpoczęła się od przejazdu autokarem na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie czekał na nas przycumowany żaglowiec – Zawisza Czarny.

Od samego wejścia na pokład poczuliśmy powiew morskiego powietrza. Pomimo silnego wiatru, marynarze zachęcili nas do aktywnego poznawania uroków pracy na statku. Mieliśmy okazję rozwinąć żagle oraz sterować statkiem po Zatoce Gdańskiej. Resztę rejsu spędziliśmy na zwiedzaniu wszystkich zakamarków pokładu Zawiszy. Na koniec mogliśmy zwinąć żagle i sklarować liny. Po tej morskiej przygodzie obejrzeliśmy wystawę zatytułowaną Człowiek, marynarz, żeglarz, dzięki której poznaliśmy osobę Józefa Unruga. Następnie obejrzeliśmy film o regatach, w których brał udział „Dar Pomorza”. Na koniec niecodziennej wyprawy wszyscy poszliśmy na lody.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy na temat żeglugi oraz poznałam historię niezwykłego szkunera, jakim jest Zawisza Czarny. Poznałam również zwyczaje panujące na fregacie . Długo nie zapomnę tych wrażeń i z pewnością podobny rejs będę chciała kiedyś powtórzyć .

Zapraszamy do galerii…

Oliwia Szczurow kl. VI cSkip to content