Sport to zdrowie i świetna zabawa. Goście w naszej szkole

Sport to zdrowie i świetna zabawa. Goście w naszej szkole

O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale także świetna zabawa, przekonali się uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie. Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca odwiedzili nas piłkarze drużyny AZS UG. Dzięki panom Wojciechowi Pawickiemu i Jakubowi Soleckiemu, dzieci mogły wziąć udział w profesjonalnym treningu futsalu.

Już rozgrzewka okazała się być okazją do wspaniałej zabawy.  Za sprawą zróżnicowanych zabaw ruchowych, dzieci były doskonale przygotowane do zagrania swoich pierwszych w życiu rozgrywek. Gdy nadszedł czas na rozegranie meczu, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Profesjonalnie poprowadzone przez trenerów dzieci świetnie  współpracowały w swoich drużynach. Koledzy i koleżanki z klas 1-3 dzielnie dopingowali swoich faworytów, wykrzykując z trybun pokrzepiające hasła. W tym dniu uczniowie mogli chociaż na chwilę poczuć się jak profesjonalni sportowcy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarność i zaangażowanie Pana Leszka Reszki, który wygrywając licytację WOŚP, umożliwił naszej klasie wzięcie udziału w treningu. Bardzo dziękujemy piłkarzom AZS UG za przyjazd do Kielna i ogromne zaangażowanie w organizację całego wydarzenia.

Sportowcy pokazali, nam jak w najlepszym stylu trenować najmłodsze pokolenie. Żywimy ogromną nadzieję, że takie spotkania podsycą w dzieciach pasję do uprawiania sportów oraz zainspirują do poszukiwania własnej drogi.  

koordynator Olga Pranczk

 Skip to content