Tydzień Bezpieczeństwa

Tydzień Bezpieczeństwa

w dniach 02-08.10.2023r. w ramienia Wójta Gminy Szemud została zainicjowana kampania mająca na celu edukację w zakresie poprawy bezpieczeństwa pn. ”Tydzień Bezpieczeństwa w Gminie Szemud”.

Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa planujemy przeprowadzone w szkołach m.in. spotkań edukacyjnych Wójta Gminy Szemud wraz z przedstawicielami służb mundurowych, które nakierowane zostaną na podniesienie świadomości o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Skąd inicjatywa? Podczas zbliżających się dni, w których zapada szybko zmrok ważne, aby wyczulić szczególnie dzieci i młodzież, wracającą ze szkoły do zakładania kamizelek oraz elementów odblaskowych.

Uczniowie otrzymają zakupione przez wójta kamizelki odblaskowe, na których zakup otrzymano również wsparcie od sponsorów.

Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji i podjęcie działań związanych z promocją tematyki bezpieczeństwa podczas Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud.

Uwieńczeniem tygodnia będzie zaplanowane na 8.10.2023r. otwarcie i poświęcenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Koleczkowie, Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, pokaz korzystania ze ścianki oraz pokazowy mecz piłki nożnej.Skip to content