WARSZTATY ATRAKCJA – CHEMICZNA REAKCJA ORAZ ZWIEDZANIE INTERAKTYWNEJ WYSTAWY „DOOKOŁA ŚWIATA” W RAMACH INNOWACJI CIEKAWY ŚWIAT WOKÓŁ NAS

WARSZTATY ATRAKCJA – CHEMICZNA REAKCJA ORAZ ZWIEDZANIE INTERAKTYWNEJ WYSTAWY „DOOKOŁA ŚWIATA” W RAMACH INNOWACJI CIEKAWY ŚWIAT WOKÓŁ NAS

Chemia to ciekawy świat eksperymentów, które w obrazowy i prosty sposób wszystkimi naszymi zmysłami pozwalają zrozumieć otaczające nas zjawiska.

Uczniowie klasy 2a i 2c wybrali się do Centrum Hewellianum w Gdańsku na warsztaty pełne kolorowych doświadczeń chemicznych. Przekonali się tam niewątpliwie, że chemia jest  zaskakująca i fascynująca!

Po warsztatach udaliśmy się w podróż w 80 minut „Dookoła Świata” To możliwe w Centrum Hewelianum, gdzie siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Interaktywna wystawa stała się  niesamowitą atrakcją dla uczniów ciekawych świata.

Mali podróżnicy swoją przygodę rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Samodzielnie uformowali Himalaje. Kawałek dalej, ale już w strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów zobaczyli zjawisko pustynnej burzy. W części poświęconej Australii sprawdzili, jak powstaje fala a w strefie bieguna południowego  czekało na nich wielkie igloo, prawdziwy lód oraz…. ukryta góra lodowa. Następnie podróżnicy trafili do Ameryki Południowej, gdzie podłoże nagle stało się grząskie i gdzie panuje groźna anakonda. Z kolei w Ameryce Północnej, przez którą prowadzi najbardziej znana droga – Route 66 – odkryli tornado i wybuch gejzeru!Podróż „Dookoła Świata” zakończyli w Europie. Poza magią lasu oczom odkrywców ukazała się tu niezwykła różnorodność kulturowa naszego kontynentu.

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Na pewno wrócimy tu niebawem by wziąć udział w kolejnej przygodzie i odkrywaniu ciekawego świata.

 

Anna Mischka

Patrycja PiotrzkowskaSkip to content