WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2014-2015 – JESTEŚMY NA MECIE!

Organizatorami Wielkiego Maratonu Czytelniczego były Wojewódzka i Miejska Bibblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, I społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku i Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświaty.

Celami konkursu było:

  • Wzbudzenie zainteresowania książką jako alternatywną formą spędzania czasu.
  • Budzenie wrażliwości estetycznej, etycznej, emocjonalnej i społecznej.
  • Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Udział w konkursie polegał na samodzielnym przeczytaniu lektury z listy lektur sporządzonej przez organizatorów oraz napisaniu testu ze znajomości lektury. Zadanie tylko pozornie wydawało się niezbyt trudne. W trakcie konkursu, który składał się z ośmiu etapów, okazało się, że niektóre lektury są bardzo trudno dostępne. Organizatorzy starali się pomagać, przesyłając wersje elektroniczne tych lektur, rodzice wyruszali na poszukiwania, wszystko po to, aby uczestnicy mogli kontynuować udział w Maratonie.

W naszej szkole w zmaganiach wzięło udział jedenaścioro uczestników. Nie wszyscy uczestniczyli w każdym etapie. Najdzielniejszym zawodnikiem okazał się Remigiusz Walkusz, uczeń klasy II a, który brał udział w 7 etapach i zajął pierwsze miejsce, zdobywając łącznie 104 punkty 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wytrwałości i zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym! Rodzicom dziękuję za zaangażowanie i wsparcie.

Mam nadzieję, że udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym był miłym doświadczeniem.
Do zobaczenia na starcie kolejnej edycji!

Katarzyna Palmowska
nauczyciel – bibliotekarzSkip to content