Wycieczka klas VI do Muzeum Emigracji

Wycieczka klas VI do Muzeum Emigracji

Dnia 5 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Emigracji w Gdyni. Towarzyszyła nam klasa VI b. Wyjazd zorganizowała pani Aleksandra Golik, nauczycielka historii. Po przyjeździe na miejsce podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza poszła zwiedzać wystawę, druga w tym czasie miała warsztaty. Pani przewodnik, oprowadzając nas po muzeum, opowiadała o dawnej Polsce, o powodach emigracji Polaków do innych krajów. Następnie pani Golik rozdała nam karty pracy. Mieliśmy w nich napisać, m.in. kim była Maria Skłodowska-Curie, jak wyglądała dawniej Gdynia, Nowy Jork i Chicago, kiedy wybuchła I wojna światowa.

Kolejnym punktem warsztatów była praca w czteroosobowych grupach. Znów dostaliśmy karty pracy, ale tym razem z jednym zadaniem. Moja grupa musiała opisać pracowników fabryki w XIX w. Następnie przeszliśmy do innej sali. Każda z grup losowała nazwę urządzenia. Mój zespół opisywał radio. Przy wyszukiwaniu informacji mogliśmy korzystać z tabletów. Zadanie wykonaliśmy dość szybko. Po prezentacji naszych projektów pożegnaliśmy się i udaliśmy się do szatni, następnie do autobusu.

Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Dzięki niej dowiedziałam się, że istniał kiedyś trójkołowy samochód. Wiem też, z jakiego powodu Maria Skłodowska-Curie wyemigrowała z Polski.

 

Nikola Toporek, klasa VIaSkip to content