Od integracji do edukacji – pieczemy pizze

Od integracji do edukacji – pieczemy pizze

19 marca 2018 r. zespół ds. integracji przygotował kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego: „Od integracji do edukacji”, na które zaproszeni zostali wszyscy uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tym razem celem spotkania były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały pizzę. Na nasze zaproszenie odpowiedziała pizzeria La Morena w Kielnie. Pan Mateusz opowiedział z jakich składników należy wyrobić ciasto oraz jak robi się sos pomidorowy.

Po krótkim wstępie przystąpiliśmy do dzieła! Każdy miał okazję spróbować własnoręcznego wyrabiania ciasta, co dostarczyło nie lada wrażeń. Ciasto drożdżowe potrzebowało odpoczynku, zatem Pan Pizzermen rozdał dzieciom po kawałku własnego wyrobu, który należało rozwałkować, posmarować sosem i dodać wybrane przez siebie składniki. „Podpisane” za pomocą drewnianych patyczków pizze układaliśmy na blachach do pieczenia, po czym przyszedł najtrudniejszy moment…. CZEKANIE! Aby nieco przyspieszyć ten proces, dzieci zajęły się kolorowaniem obrazków z pizzą, próbując również odtworzyć i zapisać przepis, którego się nauczyły.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców, za które mogliśmy zakupić produkty oraz dzięki serdeczności i otwartości na współpracę Pizzerii LA MORENA z Kielna.

Dziękujemy Pizzeri LA MORENA za współpracę i pomoc!

 

Patrycja Piotrzkowska

Jowita Rohde

 Skip to content