Dziękujemy za wsparcie – akcja charytatywna „Walczymy dla Beatki”

Dziękujemy za wsparcie – akcja charytatywna „Walczymy dla Beatki”

Nauczycielka Zespołu Szkół w Kielnie, Beata, zachorowała na ciężką postać raka – glejaka mózgu. Ze względu na to, że możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane, Beata i jej rodzina szukają pomocy za granicą. Wiemy, że leczenie w klinikach zagranicznych jest kosztowne, dlatego postanowiliśmy pomóc w zebraniu pieniędzy na ten cel.

W ciągu dwóch tygodni zorganizowaliśmy szereg akcji. Pracownicy ZS w Kielnie zebrali 3191 zł z dobrowolnych składek. Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza wystąpili z inicjatywą stworzenia sklepiku szkolnego, którego dochód w całości byłby przeznaczany na leczenie pani Beaty. Rodzice bardzo aktywnie wsparli ten pomysł i wraz z pracownikami szkoły dostarczali do sklepiku potrzebne zaopatrzenie. W sumie szkolny sklepik do 24 października 2016 r. zarobił 7052,21 zł.

Pracownicy ZS w Kielnie postanowili zorganizować akcję poza szkołą. W tym celu powstał Komitet Społeczny, którego celem było przeprowadzenie zbiórki publicznej. Dzięki uprzejmości wójta Gminy Szemud pana Ryszarda Kalkowskiego, kierownika hali widowiskowo-sportowej w Bojanie pana Jana Hallmanna oraz życzliwości i pomocy wielu osób w krótkim czasie udało się przygotować akcję charytatywną – Walczymy o zdrowie Beaty. Miała ona miejsce w sobotę 22 października 2016 r. W hali w Bojanie odbyły się rozgrywki sportowe – turnieje halowej piłki nożnej dla dzieci i dorosłych. Organizacją turnieju dla dzieci zajął się klub sportowy Dragon Bojano. Na zaproszenie klubu przybyły drużyny piłkarskie rocznika 2007 z Trójmiasta i okolic, które rozegrały między sobą mecze. Chłopcy dali piękny popis umiejętności piłkarskich. W kategorii seniorów wystąpiły trzy drużyny złożone z nauczycieli, rodziców i uczniów Gimnazjum w Kielnie.

W czasie trwania całej imprezy odbywała się zbiórka do skarbonek. Działał bufet, w którym serwowano specjały przygotowane  przez Koło Gospodyń Wiejskich z Szemuda. W sklepiku można było kupić gadżety sportowe oraz gry i zabawki.  Chętni mogli skorzystać z porady dietetyka, a całość imprezy urozmaicił występ orkiestry Big Band Blue oraz pięknych dziewcząt z Cheerleaders Gdynia. Na koniec przeprowadzono licytację przedmiotów podarowanych przez kluby sportowe: Arka Gdynia, Bałtyk Gdynia, Lechia Gdańsk, Asseco Gdynia, Rugby Klub Arka Gdynia, Dragon Bojano oraz Annę i Roberta Lewandowskich. Na licytację zostało przekazanych więcej wspaniałych upominków. Będzie można je zdobyć w czasie trwanie kolejnych akcji, które planujemy dla Beaty.

Ponadto dzięki uprzejmości klubów Gokken Chwaszczyno i Klubu Karate Shotokan Wejherowo w sobotę i niedzielę 22 i 23 października podczas turniejów karate w Karczemkach i Bolszewie sprzedawaliśmy pyszne wyroby cukiernicze oraz zbieraliśmy datki do skarbonek.

Łącznie podczas weekendu 22-23 października zebraliśmy 13575,36 złotych. Choć jest to niemała kwota, zdajemy sobie sprawę, że jest ona kroplą w morzu potrzeb. Jednak jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się chociaż tę małą kroplę dołożyć. Nie byłoby to możliwe bez życzliwości i pomocy wielu osób. Dlatego bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą inicjatywę.

 Dziękujemy

Pracownikom, Uczniom, Rodzicom Zespołu Szkół w Kielnie, Wójtowi Gminy Szemud  i Pracownikom Urzędu Gminy w Szemudzie, Kierownikowi i Pracownikom Hali w Bojanie, Paniom z Koła Gospodyń w Szemudzie, Strażakom z OSP Kielno i Bojano, Klubowi Karate Gokken Chwaszczyno i Klubowi Karate Shotokan Wejherowo, Klubowi Dragon Bojano i wszystkim Klubom Piłkarskim, Dyrektorowi i Pracownikom Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach, Zespołowi Cheerleaders Gdynia, Zespołowi Big Band Blue, Firmie Trefl SA, Pani Wiesławie Wenzel – Hipoterapia Jazda Konna Ania w Kielnie, Pani Justynie Chmielewskiej – Salon Pure Beauty w Chwaszczynie, Państwu Annie i Robertowi Lewandowskim, Panu Sebastianowi Trederowi, Panu Arkadiuszowi Wróblewskiemu.

Państwa zaangażowanie umacnia wiarę w drugiego człowieka i jest dowodem na to, że razem możemy osiągnąć więcej.

 

                                                                                              Joanna Kułaga

                                                                                              Dyrektor Zespołu Szkół w Kielnie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzeniaSkip to content