Dzień Dawcy Szpiku

Dzień Dawcy Szpiku

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza – nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

By zwiększyć szanse na znalezienie dawcy dla pacjentów, w Gminie Szemud zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku.

 

W szkole w Kielnie jest on organizowany po raz drugi. Pierwsza akcja odbyła się 11 maja 2014 roku. Zarejestrowało się wówczas ponad 100 potencjalnych dawców. Wśród nich znalazło się dwóch, dzięki którym odbyła się procedura przeszczepienia szpiku kostnego.

Dwoje dawców z Kielna uratowało życie dwóm potrzebującym  chorym na białaczkę.

Tym razem prosimy o pomoc w znalezieniu ,,bliźniaka genetycznego” dla maleńkiego Marcela, który urodził się 20 lipca 2018 r. w Wejherowie. Tuż po jego urodzeniu rodzice dowiedzieli się, że ich synek ma białaczkę i będzie potrzebował przeszczepienia szpiku. Obecnie przebywa na leczeniu w szpitalu w Gdańsku.

I Ty możesz uratować życie małego Marcela!

Nadzieja jest w każdym, kto zarejestruje się 14 X 2018 roku w szkole w Kielnie. Będziemy czekać na każdego potencjalnego dawcę od godziny 9 do 17.

Przyjdź i bezpłatnie w ciągu 10 minut zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS.

Logo zaczerpnięto ze strony Fundacji: www.dkms.pl/plSkip to content