Fonoholizm – warsztaty – już w środę

Fonoholizm – warsztaty – już w środę

Szanowni Państwo.

Dnia 17.05.2017 r. w Zespole Szkół w Kielnie odbędą się warsztaty profilaktyczne dotyczące zjawiska fonoholizmu. Spotkania  skierowane są głównie do uczniów 1-szych i 2-gich klas gimnazjum, ale również dla nauczycieli oraz rodziców naszych podopiecznych.

Od dłuższego czasu z niepokojem obserwujemy narastający problem, związany z nadmiernym korzystaniem z telefonów komórkowych wśród uczniów naszej szkoły. Pomimo obowiązującego na terenie placówki zakazu używania komórek, młodzi ludzie nagminnie łamią zasady i ukradkiem zaglądają do aparatów. Zarówno pedagogów, jak i rodziców naszych podopiecznych, zdecydowanie niepokoi fakt, iż korzystanie z telefonu staje się jednym ze źródeł m.in. narastających konfliktów rówieśniczych, nieporozumień w relacjach z rodziną, ale również trudności z koncentracją uwagi oraz zapamiętywaniem nowych treści. Ponadto martwi nas, że pozbawienie uczniów telefonów komórkowych w licznych przypadkach wywołuje objawy przypominające zespół odstawienia charakterystyczny dla wielu uzależnień – drażliwość, nerwowość, problemy ze skupieniem.

Ponieważ mamy poczucie, iż zniwelowanie tego problemu wymaga wszechstronnych działań, postanowiliśmy objąć projektem zarówno uczniów, jak i ich opiekunów. Sądzimy bowiem, że osiągnięcie oczekiwanych efektów wymaga rzetelnej wiedzy wszystkich zaangażowanych w wychowanie naszych podopiecznych osób. Wierzymy, że aktywne uczestnictwo zarówno rodziców jak i wychowawców w zajęciach przeprowadzonych przez specjalistę z zewnątrz przyczyni się do zminimalizowania problemu wśród uczniów naszej szkoły.

Godziny zajęć:

– 9:25 – 10:55 klasa 2a

– 11:20 – 12:50 klasa 1a

– 13:20 – 14:50 klasy 1b i 2b

– 16:30 – 18:00 rodzice uczniów oraz kadra pedagogiczna Zespołu Szkół w Kielnie.

Alicja KalinowskaSkip to content