Inauguracja Pól Nadzei

Inauguracja Pól Nadzei

O ludziach potrzebujących wsparcia w ciężkiej chorobie warto pamiętać cały rok. Wszyscy, nie tylko uczniowie, właśnie się tego uczymy. Uczymy się, że nie można być obojętnym, biernym, i że zawsze można coś zrobić na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza jeśli jest to ktoś potrzebujący pomocy.

Jedną z lekcji wrażliwości na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe, przebywających w hospicjach jest udział w akcji Pola Nadziei. Żonkile, wiosenne kwiaty, są symbolem kruchego, delikatnego życia, które chroni się w hospicjach. I właśnie te kwiaty sadzimy dwa razy w roku, aby o tych ludziach szczególnie pamiętać.

Dzisiaj,tj. 28 października 2016 r. zrobiliśmy już drugi klomb w kształcie serca, ponieważ ten pierwszy został wypełniony po brzegi. Uczniowie, którzy co roku sadzą żonkile, dobrze wiedzą o symbolice tych kwiatów. Rosną nasze klomby, rośnie nasza wiedza na temat działalności hospicjów i potrzebach ludzi, którzy tam przebywają,  rosną nasze serca.

Już za kilka dni będziemy brać udział w akcji Światełko dla hospicjum”, podczas której będziemy kwestować na cmentarzu w Kielnie, na potrzeby hospicjum w Pucku. To kolejna okazja do okazania dobra, nie zmarnujmy jej!

 

 

Katarzyna Palmowska

Opiekun Szkolnego Klubu WolontariuszaSkip to content