Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Decyzją Rady Gminy Szemud oraz Wójta nasza szkoła w najbliższym czasie zostanie rozbudowana. W miejsce najstarszego, wąskiego i ciasnego skrzydła powstanie nowe, szersze, z przestronnymi salami lekcyjnymi, a nad całym parterem zbudowane zostanie piętro. Budowa rozpocznie się 4 marca, jej zakończenie przewidziane jest do końca grudnia 2019 r.

Z powodu rozbudowy, a szczególnie konieczności wyłączenia z użytkowania 4 sal lekcyjnych od poniedziałku 4 marca 2019 r. zmianie ulegną zasady dotyczące pracy szkoły:

  • Dostęp do parkingu i budynku od strony ulicy Oliwskiej będzie całkowicie zamknięty.
  • Wstęp do budynku będzie możliwy tylko od ulicy Szkolnej.
  • Dojście do placu zabaw i boiska będzie możliwe tylko przez furtkę przy ulicy Oliwskiej lub od ulicy Tredera.
  • Klasa III a SP będzie miała zajęcia w budynku B (przy kościele), o szczegółach poinformuje Państwa wychowawca klasy.
  • Pozostałe klasy I-III oraz klasy IV będą 2 lub 3 razy w tygodniu rozpoczynały lekcje później, a kończyły najpóźniej o 15.55. Plan zostanie podany do wiadomości w piątek 1 marca.
  • Możliwe są niewielkie zmiany w planie pozostałych klas.

Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości przyprowadzanie dzieci młodszych, rozpoczynających lekcje później, bezpośrednio na wyznaczoną godzinę. Z uwagi na brak miejsca świetlica będzie funkcjonowała w jednym pomieszczeniu i może przyjąć ograniczoną liczbę uczniów.

Rozkład jazdy autobusów szkolnych nie ulegnie zmianie.

Rodziców dowożących dzieci samochodami prosimy o ostrożność i uwagę. W związku z brakiem możliwości dostępu do szkoły od ulicy Oliwskiej, na ulicy Szkolnej będzie panował wzmożony ruch pieszych, busów i autobusów. Prosimy o niezastawianie dojazdu do szkoły oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie dojścia dzieci do szkoły.

 

Joanna Kułaga

dyrektor Szkoły Podstawowej w KielnieSkip to content