Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

W pierwszą niedzielę adwentu 29 listopada 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie odbył się tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Przedsięwzięcie poprzedziły  długotrwałe przygotowania, w których wzięli udział zarówno uczniowie, jak i rodzice i nauczyciele. Przez 3 tygodnie w szkole odbywały się warsztaty plastyczno-techniczne zorganizowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Iwonę Ryniec i Ewę Peliksze. Na zajęciach uczniowie, rodzice i nauczyciele realizowali swoje pomysły na świąteczne ozdoby. Wszyscy bardzo miło spędzali czas tworząc piękne stroiki, choinki i przeróżne świąteczne dekoracje. Na podkreślenie zasługuje wyjątkowa pomoc i zaangażowanie Rodziców naszych uczniów, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu.

Kiermasz zorganizowany został z wielkim rozmachem. Goście mogli na żywo i na dwóch telebimach obejrzeć przepiękny program artystyczny przygotowany przez nauczycieli: Stefanię Telepko, Grzegorza Wachulskiego, Iwonę Ryniec, Ludwikę Krause-Oczk. W programie tym uczniowie zaprezentowali swoje różne talenty artystyczne – wokalne, taneczne, muzyczne, aktorskie. W czasie kiermaszu funkcjonowała kawiarenka i cukiernia „Pod Aniołkiem”, w których można było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na stoiskach można było kupić przeróżne ozdoby świąteczne. Na zakończenie dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez profesjonalnego wodzireja.

Dochód z kiermaszu Rada Rodziców zamierza przeznaczyć na doposażenie pracowni dydaktycznych w szkole.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, Sponsorom i Rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspomogli w realizacji naszego celu.

Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego ważnego wydarzenia. Każda Państwa pomoc była niezwykle ważna i cenna.

Wszystkim przyjaciołom szkoły, Rodzicom i Darczyńcom, ludziom wielkiego serca życzymy pogodnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

W imieniu społeczności szkolnej

Iwona Ryniec
Ewa Peliksze

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Skip to content