Nauczanie w pandemii

Nauczanie w pandemii

Drodzy Rodzice i Uczniowie ! Koledzy i Koleżanki Pedagodzy!

Zaczynamy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że będzie on przebiegał normalnie i będziemy widywać się w szkole. Wiemy jednak, że poprzednie nie należały do najłatwiejszych. Wiele osób przeżywało silny stres, lęk, różnego rodzaju obawy, które często związane były z kryzysową sytuacją jaką jest pandemia. W związku z tym uruchomionych zostało wiele form wsparcia.

Zatem, jeżeli przeżywasz jakiegoś rodzaju trudności emocjonalne, psychiczne, czujesz, że nie masz siły do działania, jest Ci smutno, źle, masz problemy ze snem, źle się czujesz i chciałbym otrzymać wsparcie to możesz poszukać go w różnych miejscach:

800 800 605 – to numer całodobowej, bezpłatnej, ogólnopolskiej infolinii, na której można ANONIMOWO otrzymać profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Zamiast dzwonić, możesz także napisać: pomagamy@1815.pl .

600 053 419 – to numer Ośrodka Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży w Wejherowie. Ośrodek oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną młodym ludziom borykającym się z takimi problemami, jak: sytuacje kryzysowe, lęk, trudne sytuacje życiowe, przemoc, zaburzenia odżywiania.

Centra i Ośrodki Interwencji Kryzysowej w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie – zapewniające wsparcie osobom dorosłym w kryzysach psychicznych.

W sytuacjach trudnych, po potrzebne wsparcie zapraszamy także do kontaktu ze szkolnym pedagogiem – p. Alicją Maszk oraz psychologiem – p. Agatą Hejmowską.Skip to content