NOC AMERYKAŃSKA

NOC AMERYKAŃSKA

W nocy z 24 na 25 listopada 2017 r. w naszej szkole w ramach projektu 3.2.1.START odbyła się Noc Amerykańska pod hasłem Pajama Party. Wzięły w niej  udział  trzy  ośmioosobowe  grupy  projektowe  uczniów  z klas VI i VII SP oraz II i II Gimnazjum.

Uczniowie przybyli do szkoły w piątek o godzinie 17.00 i przynieśli ze sobą materace, śpiwory, wielki zapas jedzenia, picia, dobrego humoru i chęci do nauki przez zabawę. Od razu przebrali się w piżamy. Po przygotowaniu  miejsca  do  spania i  jedzenia  uczniowie  przystąpili  do ciężkiej pracy – przygotowali kolację, składającą się z tradycyjnych amerykańskich przekąsek – hot-dogów, sałatek, napojów.

Około godziny 19.00 odbył się konkurs wiedzy o USA. Uczniowie przygotowali pytania – zarówno te łatwe – tradycyjne potrawy, znani aktorzy i filmy, ale też takie, które wymagały znajomości historii i geografii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na występy artystyczne – śpiewanie tradycyjnych pastorałek angielskich oraz innych popularnych piosenek amerykańskiej pop-kultury. Pozostając w rytmie muzyki, uczniowie rozpoczęli dyskotekę. Wszyscy wspaniale się bawili przy bardziej lub mniej znanych przebojach.

Dwie godziny przed północą nadszedł czas na chwilę relaksu, na którą wszyscy czekali – wieczór filmowy- klasyka filmu amerykańskiego. Wcześniej uczniowie przygotowali wielkie ilości popcornu – przecież był to wieczór amerykański. Niektórzy usnęli w trakcie filmu, ale inni wytrwali do późnych godzin nocnych.

Rano uczestnicy Nocy Amerykańskiej byli raczej niewyspani, ale wszyscy wstali w wyśmienitych nastrojach. Naszedł czas na tradycyjne  śniadanie  angielskie – jajka,  tosty,  gofry.  W trakcie posiłku odwiedzili nas uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, którzy w sobotni poranek rozpoczynali zajęcia w ramach projektu „3.2.1.Start!”.  Poczęstowaliśmy ich goframi, a nasze materace posłużyły im do skakania i wspólnej zabawy.

Około godziny 9.30 nadszedł czas na wielkie sprzątanie i podsumowanie projektu, po czym wszyscy, trochę niewyspani i zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach,  rozeszli się  do  domów.  To był wspaniały początek weekendu.

 

Uczniowie z klas VI i VII SP oraz II i II Gimnazjum

oraz nauczyciele: Ewa Flis-Gudalewicz, Ewa Brudzyńska, Kinga Oczk

 Skip to content