Podziel się radością pomagania, czyli Świąteczna Zbiórka Żywności 2016

Podziel się radością pomagania, czyli Świąteczna Zbiórka Żywności 2016

To, że pomaganie przynosi radość i satysfakcję nasi wolontariusze wiedzieli od dawna, ale co innego wiedzieć, a co innego doświadczyć tego osobiście. Dla niektórych wolontariuszy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności było to nowe doświadczenie. Na spotkaniu szkoleniowym usłyszeli, że trzeba się do ludzi uśmiechać, okazywać radość, być pomocnym. Kiedy przyszło do zastosowania tych wskazówek, byli niesamowicie zaskoczeni rezultatami! Przybiegali z radosnym uśmiechem i mówili:

– Proszę pani, to naprawdę działa! Ludzie się nie tylko do nas uśmiechają, ale wkładają dużo rzeczy do naszych koszy!

Zbieraliśmy żywność w gdyńskich supermarketach przez trzy dni – 25-27 listopada 2016 r. I chociaż termin nas zaskoczył (zawsze był to pierwszy weekend grudnia), to nasi wolontariusze świetnie się zorganizowali. Zbieraliśmy żywność o długim terminie przydatności do spożycia, z których powstały świąteczne paczki dla osób w trudnej sytuacji materialnej, w szczególności niepełnosprawnych, starszych, chorych i samotnych.

Wszystkie działania przyniosły bardzo dobry wynik –  zebraliśmy 1. 539,30 kg !

Zrobione paczki zostały przekazane rodzinom w trudnej sytuacji finansowej z terenu gminy Szemud, Gdyni i okolic, a także schroniskom dla osób bezdomnych. Przyniosły wiele radości, zwłaszcza dzieciom. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tej radości mieć swój udział, podzielić się radością pomagania!

Za zaangażowanie, uśmiech i pomoc, wszystkim wolontariuszom – młodzieży i dorosłym serdecznie dziękuję!

 

Katarzyna Palmowska

Szkolny Klub WolontariuszaSkip to content