Program edukacyjny „Kształtowanie Przestrzeni”

Program edukacyjny „Kształtowanie Przestrzeni”

W semestrze zimowym roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas VI d i VII a brali udział w programie edukacyjnym „Kształtowanie Przestrzeni” realizowanym przez Fundację Promocji Architektury SARP.

Zajęcia prowadzone przez dr inż. arch. Elżbietę Marczak, wykładowcę Politechniki Gdańskiej, pokazały jak ważne jest myślenie o kształtowaniu przestrzeni wokół siebie. Uczniowie poznali historię budowania w zarysie, rolę zmysłów w kształtowaniu przestrzeni wokół siebie. Ponadto zaznajomili się z rozmaitymi materiałami budowlanymi, sposobami łączenia kolorów we własnej przestrzeni oraz zapoznali się ze sposobem czytania projektu budynku. Uczniowie mierzyli wybrane przez siebie przedmioty, porównywali materiały budowlane, rysowali projekty swoich domów. Dużo radości sprawiło im projektowanie swoich wymarzonych pokoi oraz budowanie ze styropianowych cegiełek.

„Bardzo podobały mi się te zajęcia. Były bardzo przemyślane. Dużo się dowiedziałam. Chcę te lekcje w następnym semestrze” – to jedna z wypowiedzi uczennic.

Mamy nadzieję, że i w przyszłym semestrze nasza szkoła zostanie wybrana w konkursie, by dalej brać udział w projekcie. Dziękujemy sponsorom, którzy wspierają ten projekt.

                                                                                              Anna Stępniewska

 Skip to content