„Sprzątanie świata” w naszej gminie pod hasłem

„Sprzątanie świata” w naszej gminie pod hasłem

„SprzątaMY – nie śmiecimy – zmieniamy!”


15 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata” pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę”.

Głównym celem wydarzenia było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie jest  tylko  coroczna zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Mimo dużego chłodu uczniowie, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, chętnie ruszyli do akcji sprzątania najbliższej okolicy. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były bardzo widoczne. Nasi uczniowie spisali się na medal! Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia. Po udanej akcji mogliśmy ogrzać się przy ognisku, piekąc wspólnie kiełbaski. Dziękujemy pani sołtys Kielna Magdalenie Paczosce za zorganizowanie ogniska, pyszne kiełbaski i świeże pieczywo.

Koordynatorzy akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

Zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane w perspektywie czasu stają się wielkie.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. Wszyscy  musimy o niego dbać!

 

Sylwia Kołomecka

 Skip to content