Szczepienie dzieci w wieku 12-18

Szczepienie dzieci w wieku 12-18

Szanowni Rodzice.

Informujemy, iż w Ośrodku Zdrowia w Kielnie lub w naszej szkole będzie możliwość zaszczepienia ucznia oraz wszystkich chętnych członków jego rodziny przeciwko COVID-19. 

W celu dokonania zgłoszenia ucznia na szczepienie należy w terminie do 13 września dostarczyć do sekretariatu wypełnioną deklarację. 

Deklarację można otrzymać w sekretariacie lub pobrać TUTAJ.

Dyrektor szkoły, po uzyskaniu informacji o liczbie chętnych do zaszczepienia osób, określi termin i dokładne miejsce szczepienia. 

Wszystkie pytania związane ze szczepieniami uczniów, mogą Państwo kierować na adres: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl. 

Informacje sprzed wakacji:

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu znajduje się komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

Z wyrazami szacunku 

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 (kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą w punkcie szczepień) Skip to content