,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Green Office Ecologic w dniach 20 – 29 września Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie przystąpiła do projektu ekologicznego ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 8a ulotki z informacją o akcji zostały rozpropagowane wśród społeczności lokalnej. Uczniowie rozpowszechnili je po okolicznych sklepach oraz lokalnych instytucjach. Ósmoklasiści odwiedzili wszystkie klasy w szkole i poinformowali o projekcie swoich kolegów i koleżanki. Do zbiórki zmobilizowali także swoje rodziny i znajomych. Liczba elektrośmieci zwiększała się każdego dnia. Ostatecznie zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie udało się zebrać 7300 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom szkoła otrzymała bon w wysokości 1095 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe u partnerów akcji. Szkoła ma do wyboru nagrody w postaci sprzętu sportowego bądź materiałów biurowych. Nie pozostaje nam nic innego, jak dokonać wyboru nagród.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły i innym osobom, które włączyły się do akcji bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. W kolejnych latach liczymy na to, że również przystąpimy do projektu.

Patrycja Piotrzkowska

Anna MischkaSkip to content